اگر ملتی قوی نباشد، باج‌گیران از او باج می‌گیرند

رهبر معظم انقلاب، در سخنرانی نوروزی خویش در حرم مقدس رضوی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیانات سالیانه‌ی خود، محورهای راهبردی مهمی را ایراد فرمودند. ایشان در بخشی از فرمایشات خویش، با بیان مثلی عبرت‌آموز و تأکید بر قوی‌سازی ملت ایران و پیامدهای ضعف ملی، فرمودند: ...
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:55 ب.ظ]  [علی فنودی]

اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، چرا و چگونه ؟

سال ۱۳۹۳ نیز به مانند سال‌های پیشین مزین به پیام نوروزی مقام معظم رهبری گردید. در این راستا بررسی و تحلیل ابعاد همه جانبه این پیام می‌تواند زمینه ساز اجرای هرچه بهتر آن و شکوفایی کشور باشد.
 
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:54 ب.ظ]  [علی فنودی]

 

گفت ‌وگو با دکتر غلامعلی حدادعادل، مشاور عالی مقام معظم رهبری و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دلایل و مؤلفه‌های انتخاب نام سال توسط حضرت آیت ‌الله ‌العظمی خامنه‌ای مدظله العالی

 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:43 ب.ظ]  [علی فنودی]

سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی

سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی حضرت آیت‌ الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مدیریّت جهادی» نامگذاری کردند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال. اللّهمّ صلّ علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها.
اللّهمّ کن لولیّک الحجّة بن الحسن صلواتک علیه و علی ابائه فی هذه السّاعة و فی کلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسکنه ارضک طوعا و تمتّعه فیها طویلا.
اللّهمّ عجّل فرجه و اجعلنا من اعوانه و انصاره و شیعته.
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:39 ب.ظ]  [علی فنودی]

 
جرعه‏ اول
 «جهاد» در لغت به معناى تلاش کردن و به کار گرفتن نیرو و توان خویش براى تحقق بخشیدن یک هدف مى‌باشد؛ لکن چون از باب «مفاعله» است، معمولاً در مواردى به کار مى‌رود که نوعى همکارى، تقابل و رقابت در آن وجود دارد، بنابراین در «جهاد» معمولاً طرف دیگرى هم در کار است و دو طرف در برابر هم صف‏آرایى کرده، هر یک براى دستیابى به هدف خویش و پیروزى بر دیگرى به فعالیت مى‌پردازد و هر چه در توان دارد به‏ کار مى‌گیرد.
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:37 ب.ظ]  [علی فنودی]

فرمول جهادی

گفتاری از: مهندس حسینعلی عظیمی
 
یکی از پرسش‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ی سبک زندگی که در سفر سال گذشته‌ی ایشان به خراسان شمالی(1391) مطرح شد، چرایی ضعف جامعه‌ی ما در مقوله‌ی «کار جمعی» بود. این در حالی است که ما در عرصه‌ی عمل، الگوهای مناسبی نظیر جهاد سازندگی را در این زمینه تجربه کرده‌ایم. برای بررسی نمونه‌ای موفق از کار جمعی با معیارهای اصیل انقلاب اسلامی، پای صحبت‌های مهندس حسینعلی عظیمی، از فرماندهان قرارگاه «کربلا»ی جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس نشستیم، الگویی که امروز هم می‌تواند راه‌گشا باشد.
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:35 ب.ظ]  [علی فنودی]

الگوی مدیریت جهادی همه‌ با هم

● مقدمه
 
همواره در وزارت جهاد کشاورزی توصیه و تأکید بر ”انجام کارها با روحیه جهادی“ میشود. توصیف و تبیین اینگزاره برای ترویج آن در جامعه خصوصاً برای کارکنان و مدیران وزارتخانه از گامهای ضروریست. همین احساس ضرورت، نگارنده را بر آن داشت تا در آستانه بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی یکی از ابعاد روحیه جهادی را با عنوان ”الگوی مدیریت جهادی“ تبیین و توصیف نمایم. و باید گفت این عنوان با نامگذاری یکی از روزهای هفته جهاد کشاورزی نیز مناسبت دارد.
 
"ادامه ی مطلب را نیز ببینید."

[شنبه 9 فروردین 1393 ]  [12:33 ب.ظ]  [علی فنودی]
تعداد کل صفحات : 61 ::      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >