روزنامه‌های صبح پنجشنبه، ۱۷ بهمن

هر روز می‌توانید صفحه یک روزنامه‌های رسمی منتشر شده صبح کشور را در خبرنامه جـــار باایمیل دریافت کنید. در حال حاضر این خبرنامه در سه دسته‌بندی عمومی، ورزشی و اقتصادی و به‌طور رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.


[پنج شنبه 17 بهمن 1392 ]  [09:09 ق.ظ]  [علی فنودی]
به نام خداوند بخشنده ی بخشایشگر
 
 
به گزارش حماسه ی اقتصادی به نقل از بسیج رسانه ی ملّی:
 
به منظور تحقق حماسه اقتصادی توسط  ملت بزرگ ایران ،
 
 مرکز بسیج رسانه ملی برگزار می کند:
 
سومین جشنواره وبلاگ نویسی "  حماسه اقتصادی"
 
 
 
محورهای محتوایی جشنواره:
 
اقتصاد و خانواده ، اقتصاد و سبک زندگی ، اقتصاد و گردشگری ، اقتصاد و تجارت ، اقتصاد و کارآفرینی ، اقتصاد و اقتدار ملی ، اقتصاد و تعاون ، اقتصاد و کشاورزی ، اقتصاد و صنعت ، اقتصاد و رسانه ، اقتصاد و محیط زیست ، اقتصاد و توسعه ، اقتصاد و فن آوری ، اقتصاد و انرژی و اقتصاد مقاومتی
 
 
مهلت ثبت نام  از اول آذر تا 22 بهمن ماه 1392
 
تلفن دبیرخانه: 22168830
 

 

 
جهت ثبت نام در مسابقه، به این جا مراجعه نمایید.

[چهارشنبه 16 بهمن 1392 ]  [04:12 ب.ظ]  [علی فنودی]


بسم الله الرّحمن الرّحیم

حماسه ی اقتصادی به نقل از جشنواره ی وبلاگ نویسی مقاومت: 
 جشنواره  وبلاگ  نویسی  مقاومت  متشکل است از تیم سایبری ماهنامه عطر ظهور فریدونکنار , پایگاه اینترنتی امام منجی  میباشد که تمامی کار اجرایی از تبلیغات تا ثبت نام را بر عهده دارند.

- شرکت برای عموم افراد آزاد می‌باشد. 
- تاریخ شروع ساخت وبلاگ می تواند همزمان با شروع اعلام مسابقه باشد و یا وبلاگ از قبل آماده شده باشد.
- وبلاگ‌های ساخته شده باید از سایت‌هایی که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد فضای لازم را اخذ نمایند.

قوانین جشنواره:

 - مطالب ارسالی میتواند به شکل معرفی ، خاطره ، تحلیل ، گزارش ، دلنوشته ، و ... بوده باشد ، به نحوی که با یکی از موضوعات جشنواره ارتباط داشته باشد.
- وبلاگ های شرکت کننده از لحاظ محتوا و فرم می بایست تابع قوانین کشور باشند.
 - علاوه بر محتوا ، که از ملاک های اصلی ارزیابی خواهد بود، نوآوری و خلاقیت در آثار تولید شده ، استفاده از تصویر یا تصاویر مرتبط ، قابل دسترس بودن مطالب در بازه زمانی کوتاه ، تعداد بازدیدها ، پویایی نظرات در ارزیابی مورد نظر خواهد بود.
جوایز جشنواره: 
با انتخاب هیئت داوران چهار  اثر برگزیده  انتخاب و به افراد برتر جوایز و لوح یادبود چشنواره اهدا خواهد شد. 
نفر اول 120000 تومان + لوح یاد بود جشنواره

نفر دوم  90000 تومان+لوح یاد بود جشنواره

نفر سوم  60000 تومان +لوح یاد بود جشنواره

نفر چهارم 40000 تومان + لوح یاد بود جشنواره

جایزه ویژه:از بین تمامی عزیزانی که شرکت کرده اند به قید قرعه به یک نفرشان تبلت دیمو اهدا میگردد.
تقویم زمانی:

ثبت نام تا تاریخ 12 بهمن 1392

- دوره زمان بررسی و انتخاب آثار برتر بعد از اتمام مهلت ارسال آثار
 .- تاریخ برگزاری اختتامیه و اهدای جوایز متعاقبا از طریق وب سایت جشنواره اعلام خواهد شد

 

"برای دریافت اطّلاعات بیشتر به ادامه ی مطلب بروید."


[چهارشنبه 16 بهمن 1392 ]  [04:04 ب.ظ]  [علی فنودی]

چکیده: موضوع توسعه از مباحث پويا در ادبيات اقتصادي جهان در دهه هاي اخير و از زنده ترين موضوعاتي است كه ذهن متفكران علوم مختلف را به خود جلب ساخته و به اظهار نظر واداشته است. اين موضوع براي كشورهاي توسعه نيافته از اهميت حياتي برخوردار است،اگر چه حفظ موقعيت توسعه يافتگي براي كشورهاي پيشرفته نيز، خالي از فايده و اهميت نيست. جالب اينجاست كه عليرغم آنكه مسئله توسعه يافتگي مشكل اصلي جوامع توسعه نيافته مي باشد، اما عمده ادبيات موجود اين علم از كشورهاي پيشرفته و توسعه يافته به اين جوامع وارد مي شود. با توجه به اين واقعيت، مهم آن است كه كشورهاي وارد كننده اين علم، و منفعلانه نسخه پيچيده شده از سوي ديگران را مورد عمل قرار ندهند، بلكه با توجه به اهداف، ارزشها و شرائط خاص كشور، در اين راه، قدم بردارند تا به جاي حل مشكلات، موجب تعميق و گسترش آن نشوند. اين تذكر براي كشورهاي اسلامي از اهميت بيشتري برخوردار است. زيرا دين اسلام مبتني بر ارزشها و اصولي خدشه ناپذير است، كه همه فعاليتهاي علمي و عملي تحت الشعاع آن قرار دارند و بسياري از آداب و رسوم اين جوامع با آن آميخته شده است. بنابر اين وارد كردن علوم ـ خصوصا علوم انساني و به ويژه مباحثي مانند توسعه كه همه جوانب زندگي فردي و اجتماعي را شامل مي شود و يا متأثر مي سازد ـ بايد با حساسيت و توجه بيشتري همراه باشد. البته اين بيان به معني عدم استفاده از نقاط مثبت نظرات متفكران ساير جوامع نيست. چه اينكه با عنايت به آيه شريفه «فَبَشِّرْ عِبادَ الَّذينَ يَستَمِعُونَ القَولَ فَيَتَّبَعُونَ اَحسَنَهُ»1، مأمور به استفاده از آنيم. بدين منظور راستا فصل ششم از كتاب «توسعه اقتصادي در خاورميانه»،نوشته رودني ويلسون با عنوان «مدل اسلامي توسعه اقتصادي» را ترجمه نموده ايم كه علاوه بر تأليف و انتشار آن در جهانغرب (لندن و نيويورك) در سالهاي اخير (1995 م) حاوي مطالب مفيدي است. اين بيان، بدان معنا نيست كه مترجم، همه مطالب مؤلف را پذيرفته است، بلكه هدف اصلي، آشنايي خوانندگان با ديدگاههاي ديگران نسبت به اين موضوع مهم مي باشد. البته در موارد ضروري در پاورقي و در پايان مقاله نيز، افزوده شده است.

 

متن کامل کتاب را اینجا ببینید.

منبع: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما


[چهارشنبه 16 بهمن 1392 ]  [02:04 ب.ظ]  [علی فنودی]

چکیده: عناويني كه رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابتداي هر سال براي سال جديد انتخاب مي‌كنند، برگرفته از يكسري الزامات، شرايط و اولويت‌هاي اساسي كشور است. اما نگاهي به فرايند نامگذاري سال‌هاي اخير در طي 4 سال گذشته حكايت از اهميت مسئله «اقتصاد» در كشور دارد. نامگذاري سال ۱۳۹۱ به عنوان سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر معظم انقلاب نيز نشان مي‌دهد كه موضوع اقتصاد همچنان در صدر مسائل مهم ملي قرار دارد و در واقع فرايند جهاد اقتصادي كه در سال 1390 به عنوان مهم‌ترين اولويت كشور از سوي معظم له انتخاب گرديده بود، همچنان به عنوان يك رويكرد مهم و دنباله دار تلقي مي‌گردد. نامگذاري سال‌هاي اخير با محوريت مسائل اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي اما در حقيقت نمادي براي جهت‌دارشدن بهتر برنامه‌هاي جاري كشور بوده است. نگاهي به نام‌ها و عناوين سال‌هاي اخير تحت عناوين «كار و همت مضاعف»، «اصلاح الگوي مصرف»، «جهاد اقتصادي» و «كار و توليد ملي»، حاكي از اهميت مسئله اقتصاد در برهه كنوني از تاريخ انقلاب اسلامي است. مسئله‌اي كه در سال گذشته از آن تحت عنوان «جهاد اقتصادي» ياد شد و بر ادامه و استمرار آن روند نيز در سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي تأكيد ويژه‌اي گرديد. از سوي ديگر، نيازهاي زندگي و مسائل معيشتي و اقتصادي بيشترين نگراني انسان ديروز و امروز است و با شرايط كنوني، در آينده نيز چنين خواهد بود. برطرف كردن اين نگراني بزرگ و فراگير، زماني امكان دارد كه اقتصاد با مسائل ارزشي آميخته شود، اخلاق به كمك معيارهاي اقتصادي بشتابد و عدالت اجتماعي بر سياست‌هاي مالي و نظام‌هاي اقتصادي پرتو افكند. اهميت اين مسئله به‌ويژه در سال‌هاي اخير كه بر اهميت عنصر اقتصاد در ايران اسلامي تأكيد ويژه‌اي گذاشته شده است؛ بيش از پيش حائز اهميت مي‌باشد. اثر حاضر تلاش دارد در همين راستا، ديدگاه‌ها و سيره متعالي حضرت ثامن الحجج، امام علي بن موسي الرضا عليه السّلام را در حوزه اقتصاد و اصول مختلف اقتصادي بررسي كند. افزون براين به جلوه‌هاي مهم جهاد اقتصادي در تعاليم و سيره گران‌قدر آن امام همام بپردازد تا از اين رهگذر ضرورت‌ها و بايسته‌هاي تحقق جهاد اقتصادي را از منظر ديدگاه‌هاي امام رضا عليه السّلام بيان كند.

 

متن کامل کتاب را اینجا ببینید.

منبع: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما


[چهارشنبه 16 بهمن 1392 ]  [02:02 ب.ظ]  [علی فنودی]
تعداد کل صفحات : 61 ::      <   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   >